اوقات شرعی
 • پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
 
     
   • دسته های سوالات متداول
   • سوالات و پاسخ های مربوطه
    31: با سلام فرق دادخواست و شکوائیه در چیست؟
    تعداد بازدید : 4

    32: با سلام. جنانجه مستاجری پول پیش (رهن) را در موعد مقرر نپردازد و موجر هم خانه را به وی تحویل داده باشد چه راه قانونی برای استحقاق حق وجود دارد؟
    تعداد بازدید : 4

    33: با سلام. نقش بنگاههای املاک در موارد اختلافی موجر مستاجر چیست؟
    تعداد بازدید : 3

    34: آیا هدایایی که در مراسم عقد ازدواج از طرف خانواه داماد به عروس داده میشود ( مثل جواهرات، سکه ، طلا) در زمان طلاق باید عودت شود؟
    تعداد بازدید : 3

    35: با سلام اینجانب ملکی را برای ساخت بطور شراکت خریداری کردم (با مالک شریک شدم)پس از مدتی شریک به بهانه نداشتن سرمایه از تخلیه ملک امتناع میکند نه سهمش را می‌فروشد ونه سهم مرا میخرد .من باید چکار کنیم .درضمن وی از ملک استفاده میکند.
    تعداد بازدید : 2

    36: با سلام ما منزلی را در سال 89 خریداری کردیم (شش دانگ با سند قطعی و پس از کلیه استعلامات ثبتی و مراتب اداری و قانونی) و وامی هم برای ان از بانک مسکن گرفتیم. در سال 91 حکم تخلیه از دادگاه برایمان آمد مبنی بر انکه کسی با قولنامه عادی (بدون اثبات اصالت) مدعی مالکیت 4 دانگ آن می باشد و بدون اطلاع به ما درباره روند دادرسی (چون هیچ طرف دعوی نبوده ایم) تقاضای ابطال سند ما را داده است. سوال این است که در حالی که همه ی شخصیت های قوه قضاییه اذعان می دارند که ما هیچ خطایی نکرده ایم ولی باید متضرر شویم، لطفاً راهنمایی بفرمایید برای خرید بعدی مازاد بر روال های قانونی و ثبتی که طی کرده ایم چه کار اضافه ای باید انجام دهیم تا کسی مخل امنیت سرپناه ما نباشد؟
    تعداد بازدید : 3

    37: اگر مالک ساختمانی بدون هماهنگی وحضور مجری ذیصلاح ساختمان ،خودش اقدام به بکارگماردن نیرو واجرای ساختمان کند .درصورت بروز حادثه برای کارگران و ساختمانهای مجاور وغیره.مسؤلیت با کیست
    تعداد بازدید : 3

    برگشت به بالا