اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 192
    کد: 33293
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۰۹/۱۲

    بیش از 40 درصد جرائم سایبری در حوزه بانکی است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نیروی انتظامی ناجا،پلیس فتا ی نیروی انتظامی با اشاره به رشد 64 درصدی جرائم سایبری در 9 ماه گذشته، گفت: 49.5 درصد این جرائم در حوزه های بانکی کشور، است.
    بیش از 40 درصد جرائم سایبری در حوزه بانکی است

    سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه همایش روسای سایبری کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در این همایش موضوعات و مباحث تخصصی، آموزشی، دستاوردهای جدید کشورهای توسعه یافته و پلیس فتا جمهوری اسلامی ایران در خصوص مبارزه با جرائم سایبری، مورد بررسی قرار گرفت.
    وی با اشاره به عمر یک هزار و 41 روزه پلیس فضای مجازی، گفت: طی این مدت 18 هزار فقره پرونده گزارش شد که بیش از 74 درصد جرائم آن به کشف رسید.
    هادیانفر با اشاره به رشد 64 درصدی جرائم سایبری در 9 ماه گذشته، گفت: 49.5 درصد این جرائم در حوزه های بانکی کشور، شامل برداشت های غیر مجاز از درگاه های تلفن همراه، ATM و ... بود که پلیس فتا موفق شد 84 درصد جرائم این حوزه را کشف و در نهایت مبالغ را به بازماندگان بازگرداند.
    وی ادامه داد: در حال حاضر ایجاد صفحات فیشینگ و درگاه های بانکی کشور زیاد شده که البته بلافاصله با تشخیص پلیس فتا این درگاه ها شناسایی می شوند؛ آخرین پرونده از این قبیل موارد مربوط به استان مرکزی بود که 25 شاکی داشت و بحمدالله با تلاش پلیس این استان 5 نفر در این زمینه دستگیر شدند.
    هادیانفر بیشترین جرم در فضای سایبری را برداشت های غیر مجاز و سخت ترین آن را فیشینگ و دسکتاپ فیشینگ عنوان کرد.
    هادیانفر در پایان به کاربران اینترنتی تأکید کرد: افراد در استفاده از بانکداری الکترونیک حتماً به URL و آدرس بانک توجه کنند چرا که مجرمان با ایجاد آدرس‌های اشتباهی در کمین نشسته‌اند.
     

    تعداد بازدید: 192
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر