اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 165
    کد: 33271
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۰۹/۱۲

    پیشگیری از اعتیاد نیازمند برنامه ریزی متخصصان علمی است

    به گزارش پرتال اطلاع رسانی پیشگیری نوین محسن طاهری جبلی، جرم شناس و استاد دانشگاه گفت: برای جلوگیری از افزایش اعتیاد در جامعه باید از متخصصان و نیروی علمی در کشور بهره برد تا با برنامه ریزی مدون بتوان راه حل های کارشناسی شده ارائه کرد.
    پیشگیری از اعتیاد نیازمند برنامه ریزی متخصصان علمی است

    وی با اشاره به اینکه برای این کار باید متخصصان توسط کسانی که مسئول هستند به کار گرفته شوند تا مشکل حل شود، افزود: برای حل این مشکل نیازمند برنامه ریزی بلند مدت، وقت و بودجه هستیم تا بتوانیم به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم.
    وی با بیان اینکه امروز بسیاری از جوانان به مصرف مواد مخدر صنعتی که ارزان قیمت و در دسترس تر است روی آورده اند، گفت: برای این مسئله باید به پیشگیری ثانویه بپردازیم تا مشکل بیشتر نشود.
    وی افزود: باید بپذیریم که مقدار زیادی از این مشکل نیز غیرقابل اجتناب است زیرا با توسعه جامعه، جرایم و آسیب های اجتماعی نیز توسعه پیدا می کنند بنابراین باید به فکر برخورد جدی با این این مشکل باشیم.
    این جرم شناس یکی از راه های حل مشکل اعتیاد در جامعه را تعریف دقیق و درست برای این مشکل عنوان کرد و گفت: یکی از مشکلات ما همواره این بوده است که اعتیاد را جرم می دیدیم کمی بعد از آن نگاه مان به اعتیاد فرق کردو آن را بیماری تلقی کردیم این در حالی است که اعتیاد نه جرم است نه بیماری.
    محسن طاهری جبلی افزود: اعتیاد یک اختلال رفتاری است بنابراین نه با مکانیسم های حقوقی و جزایی می توان با آن برخورد کرد نه با مکانیسم های درمان گری روانی می توان آن را حل کرد و جلوی آن را گرفت. برای حل مشکل و جلوگیری از این مشکل باید به تغییر رفتار این افراد پرداخت.
     

    تعداد بازدید: 165
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر