اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 607
    کد: 33140
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۰۹/۰۹

    مدیر کل پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی:

    راه حل پیشگیری از اعتیاد،آموزش از دوران کودکی است

    فرهاد اقطار با بیان اینکه راه حل پیشگیری از اعتیاد،آموزش از دوران کودکی است گفت: آموزش نوین پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر به مواردی چون تکراری بودن، مهارتی بودن و تدریجی بودن آموزش ها اشاره دارد.
    راه حل پیشگیری از اعتیاد،آموزش از دوران کودکی است

    پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین-وی با اشاره به اینکه این آموزش ها به فرزند پروری بسیار توجه دارد، گفت: باید به آموزش مهارت های زندگی با رویکرد پیشگیرانه در کل کشور بپردازیم و همه این آموزش ها را از دوره مدرسه و حتی درون دانشگاه ها به افراد بیاموزیم تکرار این آموزش ها باعث می شود نگرش افراد به مسائل تغییر کند و در نهایت تغییر رفتار در فرد صورت بگیرد.

    وی با بیان اینکه آموزش از طریق ابزارهای مولتی مدیا و رسانه های جدید بسیار جذاب است، خاطر نشان کرد: با آموزش درباره مواد مخدر و ضررهای آن به صورت آگاهی دهنده و مکرر می توانیم به تغییر تفکر در میان افراد بپردازیم. برای رسیدن به هدفمان که کاهش مصرف مواد مخدر است باید به استراترژی آموزش اعتقاد داشته باشیم.

    مدیرکل پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی تاکید کرد: برای کاهش مصرف مواد مخدر باید به پیشگیری بپردازیم و این موضوع نیازمند استفاده از پتانسیل همه دستگاه ها، انجمن ها و سمن هاست.

    فرهاد اقطار با بیان اینکه استفاده از مواد مخدر در دهه 50 و 60 در آمریکا به یکباره افزایش پیدا کرد، افزود: آمریکایی ها برای کاهش این مشکل به برخورد پلیسی روی آوردند. بر اثر فعالیت پلیس تا حدودی بهبودی حاصل شد اما بعد از مدتی متوجه شدند که با تلاش نیروی پلیس به تنهایی نمی توانند با این مسئله روبه رو شوند بنابراین به آموزش روی آوردند.

    وی با اشاره به اینکه یکی از نکات منفی آموزش دادن،دیر نتیجه دادن است، گفت: هرچند نتایج حاصل از آموزش زمان بر است و در طولانی مدت نتیجه می دهد اما تاثیرگذاری آن نیز در طولانی مدت بسیار مفید و موفقیت آمیز است. همانطور که مبارزه با مواد مخدر در کوتاه مدت پاسخ می دهد اما به مرور مشکلات جدید ایجاد می شود.

    وی ادامه داد: فعالیت های خوب ستاد مبارزه با مواد مخدر در مرزها باعث شد که ورود مواد مخدر در کشور کنترل شود و دست قاچاقچیان کوتاه شود اما متاسفانه به مرور با پدیده مواد صنعتی مواجه شدیم که در کنار فعالیت های ستاد باید به افراد جامعه بیاموزیم که به مصرف نپردازند. آموزش از دوران کودکی باعث واکسینه شدن جامعه در زمینه آسیب های اجتماعی در آینده می شود.
     

    تعداد بازدید: 607
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر