اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 266
    کد: 29833
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۰۶/۱۳
    وزیر دادگستری:

    روابط ناسالم باید از فضای کسب و کار حذف شود

    وزیر دادگستری گفت: نظام اقتصادی هر کشوری عهده‌دار ایجاد فضای سالم کسب‌و‌کار است و از این منظر جایگاه سازمان تعزیرات حکومتی مهم است؛ باید تلاش کنیم روابط ناسالم را از فضای سالم کسب و کار حذف کنیم.    روابط ناسالم باید از فضای کسب و کار حذف شود

    حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در بازدید از سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: تصمیم‌سازان و اقتصاددانان ما به دنبال ایجاد فضای کسب‌و‌کار سالم هستند؛ اما در این زمینه عده‌ای هستند که سنگ‌اندازی می‌کنند؛ بنابراین رسالت بزرگ سازمان تعزیرات حکومتی این است که مقابل این سنگ‌اندازی بایستد و آنها را از بین ببرد.

    وی با بیان اینکه روند کاری این سازمان بسیار خوب است و این حکایت از سیر تکامل سازمان تعزیرات حکومتی دارد، خاطرنشان کرد: این سازمان با داشتن چنین اهمیتی نیازمند برنامه است؛ زیرا اگر بی‌برنامه باشیم نمی‌توانیم به محیط کسب‌وکار برنامه دهیم.

    پورمحمدی گفت: سازمان تعزیرات حکومتی باید نشان دهد که یک سازمان به روز‌، قانونمند و شفاف است. همچنین هیچ نقطه ابهامی نباید در فعالیت‌های این سازمان وجود داشته باشد که در واقع این خواسته اولم از سازمان تعزیرات حکومتی است.

    وزیر دادگستری افزود: مدلی در مورد شورای دستگاه‌های نظارتی مطرح شد که تاکید می‌کنم این مدل تقویت شود و به آن واحدهای گزینش و ارزیابی اضافه شود. وی تاکید کرد: به شورای دستگاه‌های نظارتی باید به عنوان یک نهاد نظارتی درون سازمانی اهمیت داده شود.

    بسیاری از تخلفات را نباید جرم تلقی کرد

    پورمحمدی با بیان اینکه 400 شعبه تعزیرات حکومتی خط مقدم ما هستند، گفت: سرمایه سازمان تعزیرات حکومتی همان 400 شعبه است که مردم با آن سروکار دارند؛ بنابراین باید بر روی خروجی این شعبه‌ها کار کرد و به آن اهمیت داد.

    وزیر دادگستری با بیان اینکه نیازی نیست تخلفات مورد بررسی در سازمان تعزیرات حکومتی به دستگاه قضا ورود پیدا کند،‌ خاطرنشان کرد: در صورتی که تخلفات به دستگاه قضایی وارد شود، تعداد پرونده‌ها را زیاد می‌کند؛ بنابراین بهتر است از ورود آن جلوگیری شود؛ زیرا این‌ موارد تخلف است نه جرم و بسیاری از تخلفات را نباید جرم تلقی کرد.

    پورمحمدی تصریح کرد: سازمان تعزیرات حکومتی حیثیتی دو زیست دارد؛ بدین معنی که هم در قوه قضاییه و هم در قوه مجریه دارای جایگاه است؛ بنابراین قابلیت خوبی به سازمان تعزیرات حکومتی داده شده است؛ قدرت سازمان تعزیرات حکومتی سرعت در رسیدگی است، زیرا پیچیدگی‌های قضایی را ندارد.

    وی اضافه کرد: پاشنه آشیل در قوه قضاییه، اجرای احکام است؛ بنابراین اگر سازمان تعزیرات قدرت عملیاتی پیدا کند می‌توانیم مشکلات را رفع کنیم.

    پورمحمدی خاطرنشان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی باید کاملا به صورت الکترونیک عمل کند که البته تا حد زیادی در این زمینه گام برداشته شده است و امیدواریم به کمال برسد.وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در طی تاریخ تمام تلاش‌ها بر این بود که فرهنگ اهل بیت(ع) انتشار پیدا نکند؛ بنابراین ما در جمهوری اسلامی ایران یک وظیفه داریم و آن انتشار فرهنگ اهل بیت(ع) است.

    وی ادامه داد: بسیاری از مخالفت‌هایی که با حکومت جمهوری اسلامی ایران می‌شود به این دلیل است که ما نتوانیم مدل ایده‌آل زندگی را اجرا کنیم که اگر بتوانیم چنین کاری را انجام دهیم در عرصه بین‌الملل جایگاه بالایی پیدا خواهیم کرد؛ زیرا ایران توان این را دارد که جایگاه تولید قدرت نرم را که به معنی قدرت تاثیرگذاری در فکر انسان‌هاست، داشته باشد.

    قانون تعزیرات آماده است

    وزیر دادگستری همچنین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قانون تعزیرات در مجلس به تصویب رسیده و تنها یک ماده آن باقی مانده که در دست بررسی است، گفت: قانون جدید قابل قبول است و برای تقویت و ارتقای سازمان تعزیرات حکومتی تهیه شده است.

    پورمحمدی در مورد جابه‌‌جایی و تغییر معاونان خود نیز گفت: فعلاً قصد چنین کاری ندارم؛ زیرا هنوز شناخت کاملی از معاونان به دست نیاورده‌ام.

    وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این موضوع مهم است که در جامعه بزه و جرم تولید نشود و اگر کسی هم گرفتار آن شد باید عادلانه به وضعش رسیدگی و تلاش کنیم که سالم‌سازی شود و به جامعه بازگردد.

    تعداد بازدید: 266
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر