اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 404
    کد: 29240
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۰۵/۳۱
    رئیس اداره برنامه ریزی شورای پیشگیری ازجرم استان

    فرهنگ و هنراسلامی بازوی توانای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب­های اجتماعی است

    کمیته مقابله با تهدیدات اجتماعی شورای فرهنگی اجتماعی پدافند غیرعامل استان در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی خراسان رضوی و به ریاست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار گردید...
     فرهنگ و هنراسلامی بازوی توانای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب­های اجتماعی است

    به گزارش روابط عمومی اداره برنامه ریزی شورای پیشگیری از جرم خراسان رضوی در این جلسه که باحضور رئیس و کارشناسان اداره برنامه ریزی شورای پیشگیری از جرم و نیز مدیران ارشد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید یوسفی رئیس اداره برنامه ریزی شورای پیشگیری از جرم ضمن بیان این مطلب که فرهنگ و هنر اسلامی بازوی توانای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی می باشد گفت با توجه به این که اجرای طرح ملی امید به استان خراسان رضوی واگذار گردیده است لذا فرصت مغتنمی جهت تعامل هر چه بیشتر بین ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دادگستری های سراسر کشور می باشد. در توضـیح گفت این طـرح یک طـرح مصـوب کشـوری می باشد که فـرد می تواند با یکـسری برنامه ها به آرمان هایش دسترسی یافته و در پایان 20 جلسه به من برتر دست پیدا کند.

    یوسفی ادامه داد این طرح یک دوره نگریستن مجدد و باز اندیشیدن به خویشتن خویش است که فرد را وامی دارد ارزش های خود را بشناسد  و توانایی های بالقوه خود را به بالفعل درآورد.

    وی از بهره برداری از کتاب های شهید مطهری نیز در این طرح خبر داد.

    یوسفی افزود طرح ملی امید بعبارتی دیگر افزایش مهارت های هفت گانه زندگی نیز می باشد.

     رئیس اداره برنامه ریزی شورای پیشگیری از جرم دراین جلسه به استفاده از تئاتر درمانی اشاره کرد و در توضیح آن گفت این طرح با استفاده از مبانی هنر با مضامین امید اجرائی می شود  و کمک به پیشگیری های رشد مدار خواهد نمود.

    در این جلسه معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت آسیب های اجتماعی در ماه مبارک رمضان درمقولات عقیدتی بروز کرد که نشان می دهد متاسفانه در بحث آسیب های اجتماعی دچار غفلت شده ایم.

    مسگرانی در ادامه افزود باید در خصوص طرح ملی امید در حد بضاعت مساعدت کنیم تا این طرح ملی اجرا گردد.

    در ادامه جلسه  رئیس اداره حراست اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی خراسان رضوی طی پیشنهاداتی به مجریان طرح ملی امیدگفت: در اجرای این طرح ابتدا باید نیازها درجه بندی گردد و مخاطب مناسب با آن آسیب تعریف گردد و ضمن پیشنهاد استفاده از کارشناسان مذهبی در اجرای طرح ملی امید گفت بعضی ظرفیت ها وجود دارد که کارشناس مذهبی می تواند مرتفع نماید.

    نکوزاد افزود اگر می خواهید این طرح منجر به نتیجه و مفید به حال جامعه باشد باید یک نتیجه گیری و آمارگیری صورت گرفته تا میزان موثر بودن طرح سنجیده گردد.

    وی هدایت مسیر را مهم و این کار را وظیفه کارشناس مذهبی دانست.

    در خاتمه این جلسه  ضمن اعلام آمادگی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت هرگونه مساعدت و همدلی و همکاری این اداره کل در اجرای این طرح کشوری مقرر گردید: طرح ملی امید در شورای فرهنگی اجتماعی پدافند غیرعامل استان دیده شده و نیز در کلیه تشکل های فرهنگی و هنری زیر مجموعه اداره کل ارشاد طرح گردد.

    شایان ذکر می باشد در این جلسه برگزاری جلسه مشترک معاونین اجتماعی و پیشگیری از جرم سراسر کشور و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش پیشنهاد گردید.و نیز در خصوص برگزاری یک دوره آموزشی جهت کارکنان اداره کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی و استفاده از توان ایشان در اجرای طرح ملی امید تصمیم گیری شد.

     

     

     

     

     

    تعداد بازدید: 404
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر