اوقات شرعی
 • پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 284
    کد: 24219
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۰۲/۰۹
    اجرای طرح انضباط اجتماعی با جدیت دنبال می‌شود

    رادان: با مانکن‌نماها و عرضه‌کنندگان پوشاک نامناسب برخورد می شود

    گروه اجتماعی-جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اعلام آغاز دور جدید طرح امنیت اخلاقی، از برخورد با مانکن‌نماها و عرضه‌کنندگان پوشاک نامناسب خبر داد...
    رادان: با مانکن‌نماها و عرضه‌کنندگان پوشاک نامناسب برخورد می شود

     

    جانشین فرمانده ناجا در حاشیه آغاز طرح انضباط اجتماعی در 18‌کلان‌شهر به جزئیات این عملیات گسترده پرداخت و گفت: یکی از وظایف مهم پلیس در اجرای این طرح، جمع‌آوری معتادان ولگرد و تحویل این افراد به مراکز درمانی است.
    سردار احمدرضا رادان گفت: برخورد خشن و سخت در انتظار اراذل و اوباش می‌باشد و در این رابطه با مسئولان قضایی هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است.
    وی افزود: به تازگی مردم نگرانی‌هایی داشته‌اند مبنی بر اینکه برخی افراد در بعضی شهرها به صورت مانکنی در خیابان و اتومبیل‌ها مشاهده شده که گویا این افراد در حال سنجش و بررسی رفتار جامعه، برای انجام اقدامات بعدی هستند که به واسطه حکم قانون و درخواست مردم، پلیس با این افراد هنجارشکن که به نوعی خود را به نمایش می‌گذارند، برخورد می‌کند.وی در مورد خودروهایی که مانکن‌ در آن دیده می‌شوند، گفت: این خودروها نیز توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود تا نسبت به سیر مراحل قانونی اقدام شود. همچنین خودروهای سگ‌گردان نیز توقیف می‌شوند، چرا که برابر آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی تنها خودروهایی که مخصوص حمل حیوانات هستند، می‌توانند اقدام به این عمل کنند که البته پلیس اجازه نمی‌دهد خیابان‌ها، محل سگ‌گردانی باشد و این خودروها نیز توقیف می‌شوند.رادان در مورد آلودگی صوتی نیز
    با بیان اینکه برخورد با این پدیده جزو مطالبات مردمی است، گفت: این خودروها توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شوند.
    جانشین فرمانده ناجا در مورد پدیده «دور دور» نیز با بیان اینکه در چند خیابان مشاهده شده است که افراد با ایجاد ترافیک و مزاحمت، اقدام به «دور دور» می‌کنند، گفت: نگرانی‌های زیادی در این مورد وجود دارد که پلیس با عوامل این حرکت، برخورد کرده و پس از توقیف خودرو و انتقال آن به پارکینگ، راننده برای اعمال قانون تحویل مقامات قضایی می‌شود.
    وی همچنین با بیان اینکه در بحث برخورد با بدپوششان، پلیس تنها به سراغ استفاده‌کنندگان نمی‌رود، گفت: شناسایی و برخورد با تولید و توزیع‌کنندگان این‌گونه لباس‌ها نیز در دستور کار است.
    جانشین فرمانده ناجا در ادامه به فروشندگان این گونه لباس‌ها توصیه کرد که تا فرصت باقی است، نسبت به جمع‌آوری این لباس‌ها اقدام کنند.وی در مورد طرح سالم‌سازی دریا گفت: این طرح در طول سه سال اخیر اجرایی شده که دارای چند مرحله است که در مرحله ابتدایی، مسئولان استان باید تمهیدات لازم را برای استفاده سالم مردم از سواحل و دریا ببرند.
    جانشین فرمانده ناجا با قبول این مطلب که این‌گونه محل‌های تفکیک شده کم است، گفت: محل‌های تعریف شده کم است، اما اقداماتی در این راستا شروع شده است.
    وی با بیان اینکه با افرادی که قصد ناهنجاری در سواحل را دارند برابر قانون برخورد می‌شود، گفت: ضمن تشویق مردم به انجام سفر در تعطیلات، از آن‌ها می‌خواهیم که از ایجاد آلودگی و ناهنجاری در سواحل خودداری کنند.
    رادان با بیان اینکه 30 تا 40 درصد سرقت‌ها خرد است، گفت: اجرای این طرح‌ها سبب کاهش سرقت خرد می‌شود.
    جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه در موضوع سرقت خشن، با کاهش روبه‌رو بوده‌ایم، گفت: در بحث سرقت خرد کاهشی را مشاهده نکردیم که این نشان می‌دهد باید اقدامات زیادی در این راستا صورت بگیرد. رادان با بیان اینکه در طرح امنیت اجتماعی، علاوه بر برخورد با بدپوششان و مزاحمان نوامیس، موضوع زنان خیابانی نیز در نظر گرفته شده است، گفت: طبیعی است گروهی، خانه‌های امنی را به‌عنوان خانه فساد پیدا می‌کنند که در این طرح جمع‌آوری و انهدام خانه‌های فساد نیز مورد توجه است که مردم می‌توانند علاوه بر اعلام گزارش، نسبت به انجام شکایت از افراد نیز اقدام کنند.

    تعداد بازدید: 284
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر