اوقات شرعی
 • پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 316
    کد: 22351
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
    فرمانده انتظامی استان مطرح کرد

    نگرانی ها از ایجاد کلیساهای خانگی و ترویج فرقه ها و خرافه پرستی در جشن های شبانه

    اظهارات دادستان مشهد درباره برنامه دشمن برای واردات اسلحه و کشته سازی در انتخابات سال آینده ...
     نگرانی ها از ایجاد کلیساهای خانگی و ترویج فرقه ها و خرافه پرستی در جشن های شبانه

    افرادی در مشهد مقدس اقدام به ایجاد کلیساهای خانگی کرده بودند که تاکنون با چند مورد برخورد شده و بانیان آن مورد پیگرد قانونی قرار گرفته اند. فرمانده انتظامی خراسان رضوی که دوشنبه شب، در حاشیه گردهمایی پیشکسوتان و مسئولان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر هیئت های مذهبی مشهد با خبرنگار خراسان گفت و گو می کرد، افزود: بسیاری از این مکان ها که به ترویج فرقه ها و خرافه پرستی می پردازند با برگزاری شب نشینی ها و جشن های شبانه، جوانان را به دام خود می کشانند و با روی خوش آن ها را به فرقه ها جذب می کنند.

     تلاش عوامل دشمن برای ترویج فرقه های مذهبی و خدشه دار کردن اعتقادات جوانان 

    به گزارش خراسان رضوی، گردهمایی پیشکسوتان و مسئولان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر هیئت های مذهبی مشهد در حالی دوشنبه شب، با حضور مسئولان شهری و استانی در حسینیه انصارالحسین مشهد برگزار شد که فرمانده انتظامی خراسان رضوی، دادستان مشهد و رئیس مجتمع قضایی شهید بهشتی به نکات مهمی درباره برنامه ریزی های دشمنان برای بر هم زدن آرامش و خدشه دار کردن اعتقادات مردمی اشاره کردند.سردار «بهمن امیری مقدم»، فرمانده انتظامی خراسان رضوی در این جمع با ابراز نگرانی از تلاش عوامل دشمن برای ترویج فرقه های مذهبی و خدشه دار کردن اعتقادات جوانان گفت: حضور در هیئت های مذهبی می تواند بهترین فرصت برای راهنمایی و هدایت جوانان باشد و آن ها را از آسیب ها و خطرهای موجود محافظت کند.

     ترویج خرافه پرستی در برخی هیئت های مذهبی 

    وی ضمن هشدار به ترویج خرافه پرستی در برخی هیئت های مذهبی گفت: مواردی داشته ایم که مسئول هیئت دارای عقاید خرافه پرستی بوده و اعضای آن هیئت نیز به تبعیت از رئیس خود و با اعتقاد به این که احتمالا حرف ها و عقاید او درست است به این خرافات توجه نشان داده اند. امیری مقدم تصریح کرد: در یکی از هیئت های عزاداری استان مسئول هیئت به دلیل اعتقادات خرافی، قلاده ای بر گردن خود می انداخت و در مراسم عزاداری شرکت می کرد که این اقدام او بر دیگران نیز تاثیر گذاشته بود. وی افزود: این گونه رفتارها که منجر به ترویج خرافه در میان مردم می شود از نظر ما مردود است و نباید انجام شود.

     حضور در قهوه خانه بعد از مراسم عزاداری در نیمه های شب 

    فرمانده انتظامی استان در ادامه صحبت های خود در جمع مسئولان هیئت های مذهبی مشهد با بیان این که مجالس مذهبی و مراسم های عزاداری ائمه اطهار بهترین فرصت برای نشر اعتقادات اسلام و محافظت جوانان از آسیب های جامعه است گفت: برخی (به اشتباه) می گویند هیئتی بودن با بی نظمی و بی برنامگی عجین شده است در حالی که مجالس مذهبی ما باید فرهنگ ساز رعایت نظم و انضباط و قانون باشد. وی افزود: این که برخی مراسم های ما تا ساعت 2 بامداد به طول می انجامد و سبب می‌شود تا تعدادی از جوانان پس از این مراسم روانه قهوه خانه ها شوند نشان می دهد که ما کار خود را در هیئت ها به خوبی انجام نداده ایم. وی گفت: از سال های دور عزاداری برای ائمه اطهار(ع) در باورهای دینی و اعتقادی ما جایگاه خاصی داشته و زندگی مردم با آن عجین شده است اما اگر برنامه ریزی دقیقی برای مدیریت این مراسم و رعایت نظم و انضباط آن وجود نداشته باشد مشکلاتی ایجاد خواهد شد. سردار امیری مقدم اظهار داشت: وقتی یک مداح در طول 90 دقیقه عزاداری فقط و فقط یک ذکر خاص را تکرار می کند و یا هیئت های عزاداری در زمان عبور از کنار هم در خیابان ها صدای سیستم های صوتی خود را زیاد می کنند و برنامه هیچ کدام به درستی اجرا نمی شود نشان می دهد که باید درباره اهداف برپایی این مراسم ها که تبیین اعتقادات مذهبی و دینی ماست بیشتر تامل کنند. وی ادامه داد: برای رفع این مشکل به هیئت های سایر استان ها و شهرستان های کشور هم اعلام کرده ایم که باید در زمان حضور در مشهد ضوابط و مقررات لازم را رعایت کنند تا شاهد برخی بی نظمی ها نباشیم.

     برنامه ریزی برای کشف حجاب و  شعارهای خاص در چهارشنبه آخر سال 

    در این گردهمایی رئیس مجتمع قضایی شهید هاشمی نژاد مشهد نیز با بیان این که دشمنان همواره تلاش کرده اند تا به شیوه های مختلف مانند ایجاد شبهات اعتقادی و ترویج خرافات مشکلاتی را برای ما ایجاد کنند اظهار داشت: چهارشنبه آخر سال همواره یکی از برنامه هایی بوده که مورد توجه دشمنان ما قرار داشته و تلاش کرده اند از فرصت های به وجود آمده برای دست یابی به اهداف خود استفاده کنند. هادی طباطبایی افزود: هم اکنون دشمنان برای مراسم چهارشنبه آخر سال برنامه ریزی دقیقی کرده اند و حتی ساعت های مشخصی را برای کشف حجاب و دادن شعارهای خاص در نظر گرفته اند. وی با اشاره به این که مردم باید نسبت به این اقدامات مطلع باشند تا در تحقق اهداف و برنامه ریزی های دشمنان گرفتار نشوند گفت: یکی از راه های مقابله با این تهاجم های دشمنان تمسک و توسل به اهل بیت(ع) است که با حضور در مراسم های مذهبی محقق می شود.

     مطالب مبهم و مشکوک را مطرح نکنید 

    دادستان مشهد نیز دیگر سخنران این گردهمایی بود. غلامعلی صادقی وظایف مسئولان هیئت های عزاداری و مداحان اهل بیت را بسیار مهم و قابل توجه دانست و گفت: حضور گسترده مردم در مراسم عزاداری همراه با توجه و اعتقاد کامل است بنابراین باید مداحان توجه داشته باشند که مطالب مبهم و مشکوکی را که مورد تایید کارشناسان فقهی است بیان نکنند. وی اشراف مداحان به مسائل روز سیاسی داخل و خارج کشور را ضروری ارزیابی کرد و گفت: برگزار کنندکان مراسم مذهبی باید بدانند که کشور و منطقه از نظر سیاسی در چه شرایطی است.

     ساماندهی 196 تشکل و حزب برای ایجاد اخلال در انتخابات 92 

    دادستان مشهددر بخش دیگری از سخنان خود به بیان نکات مهمی درباره انتخابات سال آینده و تلاش های دشمنان برای ایجاد اخلال در آن  پرداخت و اظهار داشت: هم اکنون 196 حزب و تشکل داخلی و خارجی برای بر هم زدن نظم و انضباط کشور در آستانه برگزاری انتخابات سال آینده ایجاد شده است. صادقی افزود: دشمنان با بررسی فتنه سال 88 به این نتیجه رسیده اند که باید برای انتخابات سال آینده علاوه بر ایجاد ابهام و تفرقه میان مردم، مخالفان را به سلاح مجهز کنند تا به آشوب ها دامن بزنند. وی اظهار داشت: این اقدام دشمنان  آغاز شده است و به گفته مسئولان روزانه محموله های حاوی مواد منفجره که قرار است برای انتخابات سال آینده به دست معاندان بیفتد در مرزهای خاکی و آبی کشور کشف می شود.

     برنامه ریزی برای کشته سازی در اعتراضات انتخاباتی  

    دادستان مشهد در توضیح بیشتر درباره برنامه ریزی های دشمنان برای به آشوب کشیدن انتخابات سال آینده گفت: تلاش های آن ها برای یافتن نیروهای داخلی و جلب رضایت آن ها در راستای اجرای برنامه هایی مانند کشته سازی آغاز شده است. وی افزود: در ماه های اخیر دشمنان با افرادی رایزنی کرده و آموزش های لازم را  به آن ها داده اند که بتوانند به کمک این افراد و با استفاده از سلاح های سرد و گرم عملیات ترور را در شهرهای مختلف کشور اجرا کنند. صادقی پشتیبانی از جریان های فتنه و انحرافی را نیز از دیگر برنامه های دشمن برای انتخابات سال آینده دانست و گفت: ایجاد اختلافات مذهبی میان شیعه و سنی و اختلافات قومی، محلی، استانی و ملیتی نیز در برنامه ریزی دشمنان لحاظ شده است تا برگزاری انتخابات سال آینده را با مشکل مواجه کنند.

     حاشیه ها 

    *سردار امیری مقدم که به عنوان سخنران آخر صحبت می کرد در ابتدا با خنده گفت: می دانم کمی خسته شده اید اما بد نیست کمی شنونده بودن را تجربه کنید تا بدانید طولانی کردن غیرمتعارف مراسم های عزاداری که برخی از شما برگزار می کنید می تواند مردم را خسته کند.*در زمان اجرای برنامه مداحی در این گردهمایی پرچمی مزین به نام «قمر بنی هاشم(ع)» به اهتزاز در آمد.*مدیر عامل سازمان فردوس های مشهد در این گردهمایی گفت: با هماهنگی های انجام شده تصمیم گرفته شد تا در بهشت رضای مشهد قطعه خاصی را برای اعضای هیئت های مذهبی در نظر بگیریم که این کار انجام شده است.

    تعداد بازدید: 316
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر