اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 36
    کد: 214015
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۰/۰۴/۰۹

    آزادی ۳۰۸ زندانی نیازمند خراسان رضوی

    همزمان با سالروز میلاد امام مهربانی‌ها، حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) و مصادف با آغاز هفته قوه قضائیه، ۳۰۸ زندانی نیازمند در زندان‌های خراسان رضوی در جوار بارگاه منور رضوی از نعمت آزادی بهره‌مند شدند
    آزادی ۳۰۸ زندانی نیازمند خراسان رضوی

    مدیر کل زندانهای خراسان رضوی در این مراسم که عصر سه‌شنبه در رواق دارالمرحمه حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد گفت: تا کنون هفت مرحله از طرح نذر هشتم که طی آن در هشتم هر ماه هشت زندانی آزاد می‌شوند اجرا شده و امروز هشتمین مرحله این طرح است.
    سعیدجانفدا،به بیان ابعاد و محتوای طرح نذر هشتم پرداخت و گفت: پایگاه اصلی این طرح مساجد و نمازگزاران هستند. براساس این طرح هشتم هر ماه حداقل ۸ زندانی به نیت امام هشتم از زندان آزاد می‌شوند. پس از آزادی نیز این قشر آسیب دیده تحت پوشش حمایت‌های فرهنگی، اجتماعی و مادی قرار می‌گیرند تا زندانی آزاد شده به شرایط ثابت در جامعه دست یابد.
    وی خاطرنشان کرد: با توجه به تقارن هشتمین مرحله طرح نذر هشتم با ولادت امام هشتم(ع) کلیه ظرفیت‌های اجتماعی،سازمانی و قضایی در خراسان رضوی تجمیع شدند تا به برکت نام علی‌ابن‌موسی‌الرضا زندانیان نیازمند مجدد از نعمت آزادی بهره‌مند شوند.
    وی ادامه داد: در ابتدا هدف‌گذاری شده که در ۱۳ شهرستان دارای زندان استان هر کدام هشت نفر و در مجموع ۱۰۴ نفر آزاد شوند که با مشارکت نهادهای مرتبط با طرح نذر هشتم این تعداد به ۳۰۸ نفر افزایش یافت.
    جانفدا تاکید کرد: تولیت آستان قدس رضوی، دادگستری کل و اداره کل زندان های استان خراسان رضوی،بنیاد کرامت رضوی، خیرین و خدام بارگاه منور رضوی، ستاد دیه استان، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و نمازگزاران مساجد سطح استان با پرداخت ۳۱ میلیارد ریال در این طرح مشارکت کردند و زمینه آزادی زندانیان نیازمند را فراهم شد.
    گفتنی است زندانیان حاضر در مراسم به‌همراه خانواده ضمن بدرقه معنوی توسط خادمین حرم مطهر و زیارت روضه منوره، در مهمانسرای حضرت پذیرایی شدند و به شهر و منزل خود بازگشتند.
     

    تعداد بازدید: 36
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر