اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 38
    کد: 213967
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۰/۰۴/۰۷

    رییس کل دادگستری خراسان رضوی: خراسان رضوی جزء استان های پیشرو در حوزه پیشگیری است

    غلامعلی صادقی گفت: در حوزه پیشگیری اقدامات خوبی در استان در چند سال گذشته افتاده است به گونه ای که استان ما جزو استانهای دارای برنامه و اقدامات خاص در حوزه پیشگیری بوده است.
    رییس کل دادگستری خراسان رضوی: خراسان رضوی جزء استان های پیشرو در حوزه پیشگیری است

    غلامعلی صادقی» در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه در ساختمان دادگستری استان برگزار شد؛ با بیان اینکه در یک سال گذشته اقدامات موثری در دادگستری و سازمان های تابعه بر اساس شاخص های معاونت راهبردی قوه قصاییه صورت گرفته است؛ گفت: این اقدامات موجب شده که دادگستری استان در ارائه خدمات کمی و کیفی به مردم رتبه خوبی را کسب کند.
    رییس کل دادگستری خراسان رضوی اظهار داشت: در یک سال گذشته بیش از یک میلیون پرونده در واحدهای قصایی استان وارد مراحل دادرسی شده و بیش از پرونده های وارده نیز رسیدگی انجام شده و بیش از ٩٠ درصد از پرونده های قدیمی رسیدگی شده است. مابقی پرونده ها به دلیل مشکلات از جمله عدم دسترسی به یکی از طرفین پرونده و یا پرونده های نیابتی در مرحله رسیدگی است.
    وی با بیان اینکه در جرایم خاص دادسرا و دادگاهها احکام خوبی صادر شده و پرونده مفاسد اقتصادی در شعب ویژه رسیدگی می شود؛ گفت: در حوزه پیشگیری اقدامات خوبی در استان در چند سال گذشته افتاده به گونه ای که استان ما جزو استانهای دارای برنامه و اقدامات خاص در حوزه پیشگیری بوده است.
    صادقی بیان کرد: در ارتباط با حقوق عامه دادستان های استان ورود خوبی داشتند و برخی بدون تشکیل پرونده احیا شد همچنین در خصوص معتادان متجاهر عمده این معتادان در مشهد پاکسازی شده و در حال درمان هستند تا به زندگی سالم برگردند و برای عدم بازگشت این افراد به اعتیاد نیازمند حمایت دستگاههی دیگر است.
    وی با بیان اینکه در حوزه صنعت واحدهایی که نیاز به حمایت قضایی و اجرایی داشتند، کلینیک ویژه با عضویت نمایندگان بانکها و دستگاه های اجرایی در واحدهای دارای مشکل تشکیل و مشکلات آنها بررسی و برای رفع آنها اقدام شد؛ افزود: در خصوص جمع آوری کودکان کار ورود جدی داشته ایم و در این مسیر شهردار مشهد بیش از وظیفه قانونی خود در ارتباط با کودکان کار و معتادان متهاجر همراهی و حمایت کرده است.
    رییس کل دادگستری خراسان رضوی با بیان اینکه سند تحول در سال گذشته با ۷ ماموریت بر مبنای قانون اساسی تصویب و ابلاغ شد ؛ گفت: استان ما در مقدمات و اجرا گام های خوبی برداشته است و اقدامات ما در راستای این ۷ ماموریت بوده است و همه استان ها نیز موظف هستند در اجرای سند تحول بر اساس امکاناتی که دارند در اجرای بندها و ماموریت های یند تحول اقدام کنند.همچنین یکی دیگر از این ماموریت ها در این زمینه که مورد تاکید مقام عظمای ولایت(مد ظله العالی) و رئیس معزز قوه قضائیه می باشد حمایت از تولید،رفع موانع و پشتیبانی های قضائی می باشد.
    وی افزود: باید نحوه برخورد با زندانیان بنا به جرم آنها متفاوت باشد فردی که به دلیل مشکلات مالی در زندان است با فردی که سرقت کرده متفاوت است لذا اگر چه ما طبقه بندی زندان ها را داریم اما باید در اعزام زندانیان بین مجرمین حرفه ای و و محکوم مالی تفاوت قایل شویم .
    رئیس کل دادگستری استان به انتخابات اخیر اشاره کرد و افزود: زیرساختها برای انتخابات الکترونیک هنوز فراهم نیست و در اکثر شعب از ساعات ابتدایی تا پایان رای گیری مردم در صف ایستاده بودند و ازدحام ایجاد شده بود، باید تجربه رای گیری الکترونیک را از روستاها و شهرهای کوچک آغاز می شد، این تجربه نباید از کلانشهرها آغاز شود، اگر سامانه ها برای کلانشهرها آماده نیست باید این فرایند را تعطیل کرد، همچنین جوانان باید در فرایند انتخابات در شعب جایگزین نیروهای قدیمی شوند و اصلاحاتی صورت گیرد.
     

    تعداد بازدید: 38
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر