اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 64
    کد: 213849
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۰/۰۳/۳۱

    برگزاری جلسه کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه استان خراسان رضوی

    سیدهادی شریعت یار از برگزاری اولین جلسه کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه استان خراسان رضوی خبر داد.
    برگزاری جلسه کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه استان خراسان رضوی

    معاون حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی از برگزاری اولین جلسه کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه استان خراسان رضوی خبرداد. سید هادی شریعت یار افزود: با توجه به ضرورت احیا و صیانت از حقوق عامه و با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و از آنجا که حفظ و صیانت از حقوق یاد شده از سیاست های کلان قوه قضاییه و یکی از محور های اصلی سند تحول قضایی می باشد و نظر به ابلاغ شیوه نامه اجرایی کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه استان خراسان رضوی توسط دادستانی محترم کل کشور اولین جلسه کارگروه با حضور اعضای اصلی از جمله دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان (و رییس کارگروه)، معاون محترم رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم – فرمانده سپاه امام رضا- مدیر کل اطلاعات استان- مدیر کل بازرسی استان و فرمانده نیروی انتظامی استان در محل دادسرای عمومی وا نقلاب مرکز استان برگزار گردید.
    این مقام قضایی افزود: شناسایی مصادیق نقض حقوق عامه و چالش های مرتبط با رفع آن و بررسی وشناسایی راه های حفظ و صیانت از حقوق عامه و اقدامات مرتبط با پیشگیری از تضییع حقوق مذکور و اقدام هماهنگ، جامع و همه جانبه برای رفع موارد و مصادیق تضییع حقوق عامه از جمله وظایف کارگروه می باشد.
    دبیر کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه اظهار داشت: دبیرخانه کارگروه در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان تشکیل و معاون حقوق عامه به عنوان دبیر کارگروه وظیفه برگزاری جلسات و پیگری مصوبات را بر عهده داشته و بر حسب شیوه نامه اجرایی مصوبات کارگروه نیز لازم الاجرا می باشد. این مقام قضایی اظهار داشت: جمع آوری فهرست مصادیق تضییع شده حقوق عامه و اولویت بندی متناسب با اهمیت و فوریت موضوع و انعکاس شرح وظایف قانونی به دستگاه ذیربط از دیگر وظایف دبیرخانه کارگروه می باشد. ضمن اینکه کارگروه مذکور طبق شیوه نامه ابلاغی دادستان محترم کل کشور در سطح استان نیز تشکیل و اقدامات لازم را اعمال خواهند نمود.
    معاون دادستان مرکز استان خراسان رضوی افزود: با توجه به اهمیت حقوق عامه رویکرد و برنامه و اهداف دادسرای مرکز استان خراسان رضوی بر مبنای حفظ و احیای حقوق عامه در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … بوده و در این راستا تدابیر لازم را در راستای صیانت از حقوق عامه اتخاذ و با نقض کنندگان حقوق عامه و مدیران و مسوولانی که با ترک فعل و عدم اقدامات مناسب موجب تضییع حقوق عامه می گردند برخوردهای قانونی و لازم صورت خواهد پذیرفت.
     

    تعداد بازدید: 64
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر