اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 10
    کد: 213258
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۰/۰۲/۲۲

    اجرای طرح باز اجتماعی متهمین چهارشنبه سوری آخر سال 1399 به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد

    طرح پیشگیرانه باز اجتماعی نمودن متهمین چهارشنبه سوری آخر سال معاونت امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادسرای عمومی و انقلاب خراسان رضوی با حضور ۳۴ نفر از دستگیرشدگان حوادث چهارشنبه آخر سال اجرا شد.
    اجرای طرح باز اجتماعی متهمین چهارشنبه سوری آخر سال 1399 به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد

    معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، امروز در این مراسم بیان کرد: برای متهمین چهارشنبه آخر سال به‌ جای اینکه پرونده قضایی تشکیل شود و مجازات تعیین کنیم، یک پروسه فرهنگی اجتماعی در نظر گرفتیم و به دنبال آگاهی بخشی و اجتماعی کردن آن‌ها بودیم. این قدم خیلی بزرگی است که به نفع جامعه برداشته شد و نتایج خوبی نیز به همراه داشته زیرا طی سال‌های اخیر این رفتارها فروکش کرده است. هدف ما کار فرهنگی است تا برخورد قضایی.
    معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد با بیان اینکه مردم در چهارشنبه آخر سال نقاطی را انتخاب می‌کنند و در آن نقطه آتش روشن می‌کنند یا نارنجک می‌اندازند، بیان کرد: ما حرف مردمی که خانه‌هایشان در همان نزدیکی است را نشنیده‌ام. امروز به سراغ مردمی که مثلا به دیوار منزل آن‌ها یا در نزدیکی منازلشان نارنجک خورده، آمدیم تا حرف‌های این گروه را بشنویم و اطلاع‌رسانی کنیم.
    شریعت‌یار گفت: ما به منظور پیشگیری برنامه‌های متعددی برای آگاهی‌رسانی داشتیم اما متاسفانه به دلیل کرونا برخی از کلاس‌هایی که در نظر گرفته بودیم، در حال حاضر برگزار نمی‌شود ولی قبل از کرونا یکسری کلاس‌های توجیهی آموزشی برگزار شد و افرادی که در چهارشنبه آخر سال رفتار پرخطر داشتند را به بیمارستان، بخش سوانح و سوختگی برده‌ایم و پزشک‌ها برای آن‌ها توضیح دادند که چه اتفاقی برای آسیب دیدگان چهارشنبه سوری افتاده است.
    وی افزود: افرادی که دو سال گذشته در چهارشنبه سوری دستگیر شدند، پیش ما آمدند. یکسری کلاس‌ها برای آنان برگزار شد و یا اینکه آن‌ها را گریم سوختگی می‌کردیم و در سطح شهر اطلاع رسانی می‌کردند. متهمینی که چهارشنبه قبل سال دستگیر شدند تا چهارشنبه سال آینده در خدمت معاونت پیشگیری هستند تا با آن‌ها نیز رفتارهای اجتماعی، فرهنگی و... در جهت پیشگیری و آگاهی‌سازی انجام شود.
     

    تعداد بازدید: 10
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر