اوقات شرعی
 • پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 151
    کد: 211781
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۲/۱۴

    هشدار دادستان طرقبه شاندیز در خصوص ترک فعل مدیران

    حسن محمدزاده در خصوص ترک فعل مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان به ویژه با موضوع حفظ حقوق بیت المال هشدار داد.
    هشدار دادستان طرقبه شاندیز در خصوص ترک فعل مدیران

    برپایه همین گزارش دادستان عمومی و انقلاب طرقبه شاندیز با تشریح اقدامات این مجموعه قضایی در زمینه حفظ حقوق بیت المال گفت: همه ما به عنوان خادم مردم ملزم به رعایت نظامات دولتی و اجرای قانون هستیم و هر مدیری در حوزه مسئولیتش مکلف است قانون را به نحو احسن اجرا کند.
    حسن محمد زاده افزود: اجرای دقیق وظایف قانونی توسط مدیران از سویی به این معنی است که در صورت عدم اجرای درست تکالیف قانونی؛ مدیران ضامن هستند و باید پاسخگوی اقدام و عمل خود باشند.
    دادستان عمومی و انقلاب طرقبه شاندیز با اشاره به بخشنامه رئیس قوه قضائیه در زمینه ترک فعل مدیران گفت: پس از صدور این بخشنامه، تأکیدات فراوانی از سوی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی بر اجرای این بخشنامه صورت گرفت که ماحصل آن ساماندهی اقدامات مؤثری در این بخش بود.
    حسن محمد زاده با اشاره به اقدامات این دادسرا در زمینه برخورد با جرایم و تخلفات گفت: نگاه ما به مسائل در وهله اول نگاه پیشگیرانه با هدف جلوگیری از وقوع جرم و بروز تخلف از جمله ارائه ارشاد و تذکر به مدیران محترم است و در صورتیکه شاهد تضییع حقوق عمومی به دلیل عدم انجام تکالیف قانونی توسط سازمانها و ادارات دیگر و ترک فعل مدیران باشیم بدیهی است که در چهارچوب قانون برخورد خواهیم کرد.
    دادستان عمومی و انقلاب طرقبه شاندیز خاطر نشان کرد: در مدت اخیر جلسات متعددی با مدیران، اعضاء سازمانها مردم نهاد و مردم بزرگوار برگزار کردیم تا به صورت بی واسطه از نظرات و دیدگاهها آگاه شویم و بر همین اساس و با هدف راستی آزمایی از گزارشات واصله؛ بازدیدهای متعدد میدانی نیز انجام داده ایم تا از بروز هرگونه تخلف و وقوع جرم پیشگیری به عمل آید.
    حسن محمدزاده افزود: متأسفانه یکی از مشکلات عمده ما در منطقه، وجود تعداد قابل توجهی تعاونی مسکن مربوط به ادارات مختلف از سراسر کشور است که هم برای مجموعه قضایی، هم برای محیط زیست و هم برای مردم مشکلات فراوانی به وجود آورده است، هر چند در زمینه برخورد با تخلفات اقدامات خوبی آغاز شده و انشاء الله تلاش می کنیم قانون را در مورد همه اجرا کنیم چراکه هیچگونه خط قرمزی در برخورد با مفاسد وجود ندارد و هیچگونه تبعیضی نباید در زمینه اجرای قانون وجود داشته باشد.
    دادستان عمومی و انقلاب طرقبه شاندیز گفت: ضمن مساعدت به مدیران محترم در زمینه انجام وظایف و تکالیف قانونی شان؛ در راستای دفاع از حقوق عامه و حفظ حقوق بیت المال، ضمن نظارت بر حُسن اجرای قانون و رصد تغییر و تحولات با هرگونه ترک فعل مدیران که منجر به تضییع حقوق مردم شود برخورد خواهد شد.
     

    تعداد بازدید: 151
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر