اوقات شرعی
 • پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 44
    کد: 211780
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۲/۱۴

    رئیس کل دادگستری خراسان رضوی تشریح کرد : اقدامات مهم دادگستری استان در حوزه تحکیم بنیان خانواده – کاهش ۵۹ درصدی انواع طلاق

    رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت : با توجه به اینکه نهاد خانواده از جایگاه مهم و ویژه ای در جامعه برخوردار است مسائل قضایی مربوط به خانواده نیز بسیار مهم است.
    رئیس کل دادگستری خراسان رضوی تشریح کرد : اقدامات مهم دادگستری استان در حوزه تحکیم بنیان خانواده – کاهش ۵۹ درصدی انواع طلاق

    وی افزود : دستگاه قضایی مصمم است تا آنجا که ممکن است از فروپاشی خانواده ها جلوگیری کند چراکه اگر خانواده تضعیف شود شاهد آسیب های اجتماعی فراوانی خواهیم بود؛ لذا مجموعه قضایی استان علاوه بر سازوکارهای قضایی، از ظرفیت های بیرونی از جمله استفاده از صاحبنظران و اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی و همچنین مددکاران، روانشناسان و جامعه شناسان در جهت پیشگیری از آسیب دیدن نهاد خانواده استفاده کرده است.
    رئیس شورای قضایی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد : بر همین اساس به عنوان نمونه طرح مشاوره حین طلاق را در استان اجرا نموده ایم که در این طرح یکصدهزار زوج مراجعه کننده به سامانه تصمیم مورد بررسی قرار گرفته اند.
    غلامعلی صادقی گفت : با مداخله در روند رسیدگی به طلاق این صدهزار زوج حدود ۱۷ درصد در طلاق های توافقی، ۲۴ درصد در طلاق های به درخواست زوج و ۱۸ درصد در طلاق های به درخواست زوجه صلح و سازش اتفاق افتاده است.
    رئیس شورای قضایی خراسان رضوی خاطرنشان کرد : هم اکنون ۸۵ مرکز فعال در این طرح در حال ارائه خدمات مشاوره ای به زوجین هستند و امیدواریم با ترویج فرهنگ صلح و سازش و گذشت در جامعه شاهد پیشگیری از آسیب های محتلف اجتماعی از جمله طلاق و افزایش استحکام بنیان خانواده باشیم.
     

    تعداد بازدید: 44
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر