اوقات شرعی
 • پنج شنبه،08 آبان 1399
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 534
    کد: 96760
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۲/۱۵

    طرح امنیت اخلاقی برای پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی است

    الفت گفت: طرح اخیر امنیت اخلاقی اقدامی در راستای پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی و حفظ حقوق شهروندی است
    طرح امنیت اخلاقی برای پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی است

    به گزارش سایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی به نقل از خبرگزاری میزان، محمد باقر الفت طرح اخیر امنیت اخلاقی را اقدامی در راستای پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی و حفظ حقوق شهروندی دانست.

    معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: تجربه ها نشان داده که صرف تشکیل پرونده و تعیین مجازات و نهایتا برچسب خوردن افراد، نمی تواند موجب تغییر رفتار آنها شده بلکه ممکن است حتی آینده این قبیل افراد نیز به واسطه برچسب خوردن به خطر بیفتد.

    وی هدف از این طرح را پیشگیری از بروز ناهنجاری ها و مواجه منطقی با آنها عنوان کرد و افزود: طبق بند 8 ماده 4 قانون تشکیل نیروی انتظامی مصوب سال 69، پیشگیری یکی از وظایف نیروی انتظامی به عنوان ضابط قوه قضاییه است .

    الفت ادامه داد: در حوزه ناهنجاری های اخلاقی، دستگاه های مختلف از جمله قوه قضاییه و معاونت اجتماعی و پیشگیری، برنامه های مفصلی دارند و ناجا به عنوان ضابط دستگاه قضایی ماموریت دارد که بخشی از اقدامات پیشگیرانه را در این راستا عملیاتی کند.

    معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به اهداف طرح امنیت اخلاقی بار دیگر تصریح کرد: در این طرح، نیروهای منتخب ناجا نه با هدف تعقیب مجرمین بلکه با رویکرد پیشگیرانه وارد عرصه شده اند.

    وی افزود: هدف اصلی در این برنامه، رعایت و حفظ حقوق شهروندی، جلوگیری از برچسب خوردن افراد و اقدامی نو همراه با یک ابتکار عمل است که آسیب های روش های معمول و مرسوم قبلی رو نداشته باشد.

    الفت خاطر نشان کرد: البته به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد که برخی رفتارهای ناهنجار، چهره جامعه را مخدوش گرداند و اسباب تزلزل کیان خانواده را فراهم کند .

    وی همچنین از ضابطین قضایی خواستار شد که رفتار ناصحیح برخی از عناصر آموزش ندیده، باعث تضییع حقوق شهروندان نشود.

    معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اضافه کرد: لازم است که حتما در مواجهه با نوجوانان و جوانان دقت لازم صورت گیرد. برای این منظور ضروری است از مامورانی که آموزش های پیشگیرانه دیده اند استفاده شود؛ چرا که مخاطبین طرح امنیت اخلاقی، مجرم نیستند بلکه در معرض جرم قرار دارند. البته مطمئنیم که پلیس به این ظرایف و نکات توجه دارد و آنها را مراعات می کند.

    تعداد بازدید: 534
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر