اوقات شرعی
 • چهارشنبه،07 آبان 1399
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 440
    کد: 95154
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۱/۲۵

    معاون اول قوه قضاییه: دشمنان تلاش می‌کنند که کشورهای اسلامی را تضعیف کنند

    معاون اول قوه قضاییه در دیدار با دادستان کل قزاقستان بر لزوم هوشیاری کشورهای اسلامی در مقابل توطئه‌های دشمنان اسلام تأکید کرد و گفت: دشمنان نهایت تلاش خود را می‌کنند که کشورهای اسلامی را تضعیف کنند و مسلمانان با وحدت و همدلی باید در مقابل این توطئه‌ها بایستند.
    معاون اول قوه قضاییه: دشمنان تلاش می‌کنند که کشورهای اسلامی را تضعیف کنند

    به گزارش سایت معاونت اجتماعی پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه سطح همکاریهای دو کشور ایران و قزاقستان رو به گسترش است افزود: امیدواریم در مورد مسائل فی‌مابین با کمک هم قدمهای بلندی برداریم و از چنین فرصتهایی نهایت بهره‌برداری را برای حل مشکلات منطقه و مشکلات پیرامونی انجام دهیم.
    وی خواستار همکاری دو کشور در زمینه‌های مقابله با جریان تروریسم، جرایم سایبری و تولید و قاچاق مواد مخدر بویژه مواد مخدر صنعتی شد و تأکید کرد: جریان تروریستی تکفیری خسارتهای سنگینی را برای کشورهای منطقه به باور آورده است.
    معاون اول قوه قضاییه افزود: جرایم سایبری و فضای مجازی نیز باید مورد توجه باشد و می‌تواند خسارتهای زیادی به بار آورده و البته باید گفت آثار سوء این جرایم هنوز برای بسیاری روشن نشده است؛ اما بدون شک در آینده چنین جرایمی از مشکلات جدی دولت‌ها و ملت‌ها خواهد بود.
    حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه به معضل تولید و قاچاق مواد مخدر در منطقه و جهان اشاره کرد و با تأکید بر اینکه مواد مخدر تاکنون جان هزاران انسان را به مرگ تدریجی کشانده است گفت: مبارزه با قاچاق مواد مخدر تنها برعهده یک یا چند کشور نیست و همه کشورها باید در مقابل آن دست به دست هم دهند.
    وی افزود: متأسفانه بسیاری از جرایم دیگر نیز ناشی از مصرف همین مواد بویژه مواد مخدر صنعتی است و ضرورت دارد که کشورهای مختلف با همکاری یکدیگر با این جرایم سازمان یافته که مضر برای جوامع بشری است مقابله کنند.
    در این دیدار آسخات داولبایف دادستان کل قزاقستان نیز با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مسئولان قضایی کشورمان خواستار توسعه همکاریها و روابط حقوقی و قضایی میان دو کشور شد و درخواست کرد که برای مقابله با تروریست و جریانهای سازمان یافته از تجربیات ایران استفاده نماید.
    وی تأکید کرد:‌ ایران تجربیات بسیار خوبی در زمینه مقابله با نفوذ جریانهای تروریستی دارد و کشور ما آماده دریافت اطلاعات و تجربیات ایران در این زمینه است.
    معاون اول قوه قضاییه آمادگی دستگاه قضایی کشورمان در انتقال تجربیات خود به قزاقستان را اعلام داشت.

    تعداد بازدید: 440
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر