اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 19
    کد: 215882
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۰/۰۸/۲۳

    برگزاری دهمین نشست کارگروه نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با دادگستری های استان خراسان رضوی

    دهمین نشست کارگروه نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با دادگستری های استان خراسان رضوی با دستور کارگزارش اقدامات انجام شده در راستای دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه برگزار شد.
    برگزاری دهمین نشست کارگروه نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با دادگستری های استان خراسان رضوی

    سید امیر مرتضوی معاون محترم قضائی رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در این جلسه گفت: باید ظرفیت های دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه استخراج شود و از آن به عنوان نقشه ی راه کارگروه استفاده شود و پس از آن نیز شرح وظایف هر یک از اعضاء محترم کارگروه مشخص گردد.وی در ادامه گفت:با توجه به جلسه عدالت ترمیمی که در هفته گذشته برگزار شد قرار بر این شده که سمن های فعال در حوزه اطفال و نوجوانان شناسایی و در اختیار دادگاه ویژه اطفال و نوجوانان قرار گیرد تا از ظرفیت این سازمان های مردم نهاد استفاده شود.
    وی همچنین گفت:موسسه احیاء حیات سرمد هر چه سریعتر تفاهم نامه ای که قرار بود با اداره کل زندان های استان منعقد نمایند را پیگیری نمایند همچنین بحثهای تالار مبادلات ، توانمند سازی زندانیان در قالب طرح رهایی و حوزه زنان و اطفال را نیز پیگیری نمایند.
    معاون پیشگیری از جرم از تشکیل همیاران شورای حل اختلاف خبر داد و گفت:با توجه به توافقی که بین شهرداری و شوراهای حل اختلاف استان به عمل آمده قرار شده است که در 5 پارک بزرگ مشهد مقدس همیاران شوراهای حل اختلاف ایجاد شود .
    قاضی شریعت یار معاون محترم حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: مسلماً سازمان های مردم نهاد دارای ظرفیت های بسیار خوبی می باشند که باید به آنها بهاء لازم را داد تا بتوانیم در راستای بخشنامه ها و دستورالعمل های قوه قضائیه از ظرفیت این سمن ها جهت کاهش آسیب های اجتماعی و جرایم ، ارتقا ء آگاهی های حقوقی شهروندان ، مجازات های جایگزین حبس ، پابند الکترونیک برای زندانیان و ... استفاده نماییم.
    ایشان در ادامه بیان داشتند در اجرای پا بند الکترونیک برای زندانیان تا کنون نا موفق بوده ایم و دلیل آن نیز این می باشد که هر زندانی که می خواهد از پا بند الکترونیک استفاده کند باید حدود 000/600/2 تومان پرداخت نماید تا بتواند از پابند الکترونیک استفاده نمایند .
    وی در ادامه افزود:می شود از ظرفیت سازمان های مردم بخصوص موسسات خیریه و خیرین برای حل مشکل مالی برای زندانیان استفاده کرد.
    مدیر عامل محترم موسسه احیاءحیات سرمد نیز در این جلسه گفت: طرح توانمندسازی زندانیان (رهایی) مرحله اول و دوم به خوبی با همکاری اداره کل زندان ها انجام شده است و مرحله آخر که اشتغال زندانیان پس از خروج می باشد در حال اقدام است.
    وی در ادامه گفت: وی در ادامه فرمودند که قرار است طرح کسب و کار و توانمند سازی زنان سرپرست خانواده را نیز اجرا نمایند و رایزنی هایی هم با شهرداری انجام شده است تا مکان مناسب در اختیار موسسه قرار داده شود که در این صورت حدود 40 نفر از زنان سرپرست خانواده قرار است در این طرح شرکت نمایند.
     

    تعداد بازدید: 19
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر