اوقات شرعی
 • پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 29
    کد: 215109
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۰/۰۷/۱۸

    سید امیر مرتضوی معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: تعاملات بین دادگستری و مدیریت شهری را می‌توان تقویت کرد.

    سید امیر مرتضوی معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: تعاملات بین دادگستری و مدیریت شهری را می‌توان تقویت کرد.
    سید امیر مرتضوی در نشست مشترک اعضای شورای شهر مشهد با قضات دادگستری خراسان‌رضوی:لزوم تقویت تعاملات بین دادگستری و مدیریت شهری

    سید امیر مرتضوی معاون قضایی و پیشگیری از جرم استان خراسان رضوی نیز در نشست نشست مشترک اعضای شورای شهر مشهد با قضات دادگستری خراسان‌رضوی:لزوم تقویت تعاملات بین دادگستری و مدیریت شهری گفت: تعاملات بین دادگستری و مدیریت شهری را می‌توان تقویت کرد.
    وی در ادامه گفت: عرصه‌ها و زمینه‌های مختلفی برای تقویت تعاملات بین مدیریت شهری با دادگستری و دستگاه قضایی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
    رییس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این نشست گفت: به لحاظ شرعی، اخلاقی و انسانی مدیریت شهری در امر مقابله با آسیب‌های اجتماعی و کودکان کار و کاهش آنها باید ورود کند.
    حسن موحدیان افزود: ریشه و منشاء ۸۰ درصد از پرونده‌های دستگاه‌ قضایی، ترک فعل دستگاه‌های اجرایی و یا عدم وجود قوانین مشخص برای حل مسایل شهری است که به منظور حل این مسایل و مشکلات، باید راهبردها و راه حل‌ها را به تفکیک شناسایی و آنها را احصا کرد.
    رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در حوزه‌هایی که مدیریت شهری مسوولیت و وظیفه مستقیم دارد مشارکت و نقش‌آفرینی خواهیم کرد و برخی مسایل نیز در قالب تعامل و همکاری‌های مشترک قابل حل و فصل شدن است.
    موحدیان همچنین پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای متشکل از نماینده شهردار مشهد، نماینده شورای شهر از کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و یک نفر قاضی از سوی دستگاه قضایی را مطرح کرد تا این کمیته به احصا راهبردها و راه‌حل‎های مسایل اجتماعی بپردازند.
    رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد نیز در این نشست گفت: تخلفات ساختمانی سرمنشاء بسیاری از جرایم دیگر همچون کلاهبرداری، اختلاف ساکنان با یکدیگر و بسیاری از درگیری‌ها بوده و لذا جرم‌انگاری این تخلفات امری واجب و ضروری است.
    حسین حسامی افزود: دستور توقف عملیات اجرایی ادارات نظارت به صرف درخواست متقاضی و بدون اخذ استعلام از شهرداری نباید صادر شود.
    رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد نیز در این نشست گفت: معتادان بارها درمان شده‌اند ولی پس از بازگشت به جامعه دوباره گرفتار دام اعتیاد شده‌اند، تعامل و همراهی بین اداره کل صنعت، سپاه پاسداران و قوه قضائیه، با تسهیلگری مدیریت شهری می‌تواند مانع از بازتولید معتادان متجاهر در سطح جامعه شود.
    حجت‌الاسلام حسن منصوریان افزود: موضوع طلاق در مشهد موضوع بسیار مهمی است و اگر شهری را که با نرخ طلاق ۴۰ درصد تحویل گرفتیم حتی با نرخ طلاق ۳۵ درصد تحویل دوره بعد بدهیم خیر دنیا و آخرت را نصیب خود کرده‌ایم.
    وی از متولیان دستگاه قضا خواست تا در بحث تسهیلگری نقش موثری ایفا و به پیشبرد موثر کارها کمک کنند
     

    تعداد بازدید: 29
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر