اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 125
    کد: 197510
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

    دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی تأکید کرد:وظیفه ما دفاع از حقوق عامه است

    به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی محمد حسین درودی بر استمرار دفاع از حقوق عامه توسط نهاد دادسرا تأکید کرد.
    دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی تأکید کرد: وظیفه ما دفاع از حقوق عامه است

    برپایه همین گزارش در پی انتشار گزارشی در خصوص اوضاع و احوال نامناسب جذامیان ساکن در آسایشگاه مجذومین محراب خان، در راستای حفظ حقوق عامه، دادستان مشهد به همراه تعدادی از معاونین خود به بازدید از این آسایشگاه پرداخت تا از نزدیک نظاره گر چگونگی وضعیت زندگی مجذومین باشد.
    در این بازدید که معاون قضایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 5 و دادیار حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه دادسرای مرکز استان، دادستان مرکز استان را همراهی می کردند، قاضی درودی در ابتدا به آسایشگاه مجذومین بستری شده مراجعه و با آن ها به گفت و گو پرداخت و مشکلات و درخواست های آن را از نزدیک مورد بررسی قرار داد. سپس وی به محل جمع آوری نذورات مردمی واقع در ساختمان آسایشگاه مراجعه و از نزدیک لیست اقلام توزیع شده بین مجذومین را بررسی و نحوه¬ی جمع آوری ، تاریخ های پخش نذورات و جامعه آماری افراد دریافت کننده را مورد بررسی قرار داد.
    این مقام قضایی در ادامه این بازدید از سه ساختمان دیگر مربوط به محل زندگی مجذومینی که نیاز به بستری ندارند و بهبود یافته اند، بازدید کرد و ضمن استماع سخنان آن ها، از خانه و وضعیت زندگی همه ساکنان جذام خانه محراب خان دیدن کرد.
    قاضی درودی در بازدید خود شرایط نامناسب سرویس های بهداشتی و حمام مجذومین را مشاهده و بر رعایت موازین بهداشتی در آنجا تاکید و دستورات لازم را به رئیس آسایشگاه و رئیس بیمارستان شهید هاشمی نژاد صادر نمود.
    مجذومین حاضر در این آسایشگاه ضمن اعلام مراتب سپاس گزاری خود از دادستان خواستند وضعیت زندگی محقرانه و پر مشکل آن ها را از نزدیک مشاهده کند و پیگیر مشکلات آن ها باشد
    در پایان این بازدید دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: دادستان به عنوان مدعی العموم با جدیت به این موضوع ورود پیدا کرده و تحقیقات مفصل خود را انجام و تا حل نهایی مشکلات مجذومین پیگیری های لازم را از سازمان ها و مراجع ذیربط صورت خواهد داد. این مقام قضایی ادامه داد: یقیناً بسیاری از مشکلات مجذومان در استان حل می شود و برخی از مشکلات باید در سطح ملی حل و تعیین تکلیف شود که علاوه بر انعکاس، پیگیری خواهد شد تا به صورت کشوری و ملی مورد بررسی قرار گیرد.
     

    تعداد بازدید: 125
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر