اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 138
    کد: 195396
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۱/۲۴

    معاون امور اجتماعی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی خواستار شد: استفاده از حداکثر ظرفیت های مردمی با هدف مواجهه مناسب با ویروس کرونا

    سید امیر مرتضوی بر استفاده از حداکثر ظرفیت های مردمی با هدف مواجهه مناسب با ویروس کرونا تأکید کرد.
    معاون امور اجتماعی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی خواستار شد: استفاده از حداکثر ظرفیت های مردمی با هدف مواجهه مناسب با ویروس کرونا

    معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با بیان این مطلب که طی48 ساعت گذشته و پس از فراخوان به دیده بانان پیشگیری استان مبنی بر اعلام تخلفات پیرامون شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه ، بیش از300 گزارش تخلف در سطح استان توسط دیده بان در سامانه سجام قوه قضاییه ثبت شده است ؛ گفت با توجه به ورود ویروس کرونا به کشور و آماده باش تمامی دستگاهها و سازمان ها و استفاده حداکثری از امکانات ، تجهیزات و نیروهای مردمی به منظور کنترل این ویروس ؛ در همین راستا قوه قضاییه نیز از ظرفیت دیده بانان پیشگیری که به صورت داوطلبانه با دستگاه قضایی همکاری دارند برای پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس در کشور طی فراخوانی از آنان درخواست نمود تا با دو اولویت نسبت به ارسال گزارش پیرامون تخلفات مرتبط با ویروس کرونا در سامانه سجام قوه قضاییه اقدام نمایند .
    وی ادامه داد اولویت اول ، ارسال گزارشات مرتبط در خصوص مکان هایی است که نسبت به احتکار اقلام بهداشتی اقدام کرده اند و همچنین واحد هایی که گرانفروشی در عرضه محصولات بهداشتی از جمله ماسک ، دستکش ، ژل ضد عفونی و ... دارند .
    وی اولویت دوم گزارشات دیده بانان را در مورد تخلفات برخی از مراکز پر تجمع و پر تردد مانند فروشگاه های زنجیره ای، نانوایی ها و پمپ بنزین ها که برابر دستورالعملهای صادره مکلف به رعایت کامل موارد بهداشتی هستند ، اما به هر دلیلی این امر را رعایت نکرده اند ، دانست و گفت : بیشتر گزارشات وارده در سطح استان در سامانه سجام طی این مدت در این خصوص می باشد .
    معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی ادامه داد آحاد مردم می تواند از طریق این سامانه به آدرس اینترنتی sajam.scpd.ir گزارشات خود را ثبت نمایند تا در اسرع وقت پیگیری گردد .
    معاون رئیس کل دادگستری استان در خصوص این سوال که ضمانت اجرای پیگیری گزارشات مردمی ثبت شده در سامانه سجام چیست ؟ گفت : گزارشات با فوریت به دستگاه یا سازمان های متولی امر ارسال و دادستان آن شهرستان به عنوان مدعی العموم بر عملکرد آن دستگاه و یا سازمان مسئول در جهت اقدامات لازم در راستای گزارش دیده بان ، نظارت و پیگیری خواهد کرد تا گزارش منتج به نتیجه گردد .
    مرتضوی اظهار داشت تاکنون بیش از 6000 نفر در استان خراسان رضوی در سامانه سجام قوه قضاییه ثبت نام نموده اند و این افراد که اصطلاحا دیده بان پیشگیری نامیده می شوند در 110 هسته عادی و تخصصی ساماندهی شده اند .
    این مقام قضایی ارشد استان اظهار داشت بحمدالله رابطین ستاد مردمی دادگستری استان در شوراهای اجتماعی محلات سیزده گانه مشهد با حضور فعال و با بهره گیری از ظرفیت دیده بانان هر منطقه و ایجاد پایگاههایی در جهت توزیع اقلام بهداشتی در سطح شهر بویژه در حاشیه شهر مشهد با هماهنگی با دستگاههای مسئول،اقدامات گسترده ای را انجام و تاکنون هزاران بسته از اقلام بهداشتی از جمله ماسک و دستکش و ژل ضدعفونی کننده توسط آنان بسته بندی و توزیع شده است .
    این مقام قضایی استان در پایان ضمن درخواست از همه مردم مبنی بر رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی در مقابله با ویروس کرونا در استان خراسان رضوی به منظور شکست این ویروس ، گفت از برخی از مسئولین شهری و استانی نیز انتظار می رود از هرگونه اظهارنظر غیرکارشناسانه که باعث ایجاد استرس در بین مردم می شود ، خودداری نمایند و همه باید پایبند به اجرای مصوبات ستادهای ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا باشیم .
     

    تعداد بازدید: 138
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر