اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 64
    کد: 176998
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۳۰

    رئیس کل دادگستری خراسان رضوی تأکید کرد: داشتن هرگونه چشمداشت به مسئولیت ها باعث ایجاد انحراف در مسیر خدمت رسانی است

    حجت الاسلام والمسلمین مظفری در جمع قضات و کارکنان دادگستری استان گفت: داشتن هرگونه چشمداشت مدیران به سمت ها و مسئولیت ها باعث ایجاد انحراف در حرکت آنان در مسیر خدمت رسانی به مردم می شود.
    رئیس کل دادگستری خراسان رضوی تأکید کرد: داشتن هرگونه چشمداشت به مسئولیت ها باعث ایجاد انحراف در مسیر خدمت رسانی است

    رئیس کل دادگستری خراسان رضوی که همزمان با ایام شهادت مولی متقیان حضرت علی (ع) در مراسمی به همین مناسبت و در جمع مسئولان، قضات و کارکنان مجموعه قضایی استان در مجتمع قضایی ولایت مشهد سخن می گفت با اشاره به سیره علمی و عملی امیر المؤمنین حضرت علی (ع) افزود: بهترین الگو برای زمامداری در جامعه اسلامی سیره علمی و عملی مولی متقیان است که برای آحاد جامعه به ویژه مسئولان و خدمت گزاران به مردم باید مورد توجه و الگو باشد.
    حجت الاسلام والمسلمین مظفری با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد انحراف در مسیر رشد و توسعه جامعه اسلامی گفت: تلاش برای به انحراف کشیدن افکار و اعمال در جامعه اسلامی توسط دشمنان دین از دیر باز وجود داشته و در شرایط فعلی و با هدف مقابله با نظام مقدس اسلامی؛ به اوج خود رسیده است و این شرایط لزوم افزایش بصیرت و خودآگاهی در سطح جامعه ما را بیش از پیش ضروری می نماید.
    رئیس شورای قضایی خراسان رضوی افزود: وظیفه ما نسبت به ائمه معصومین علیهم السلام پیروی عملی از سیره آن بزرگواران بوده و در آن صورت است که می توان به تحقق اهداف متعالی انسانی و الهی امیدوار بود، براین اساس مسئولان در جامعه اسلامی باید خود را خادم ملت بدانند و در این جهت تذکرات امیر المؤمنین علیه السلام به فرماندارانش باید آویزه گوش مدیران ما باشد.
    حجت الاسلام والمسلمین مظفری داشتن هرگونه چشمداشت مدیران نسبت به پست ها و مسئولیت ها را باعث ایجاد انحراف در حرکت آنان در مسیر خدمت رسانی به جامعه دانست و افزود: یکی از مهمترین زمینه های انحراف در انسان بویژه برای مسئولان؛ طمع ورزی است.
    رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: یکی از ویژگیهای مهم مدیران در جامعه اسلامی تکریم مراجعان است، بر این اساس در سالهای اخیر این موضوع مورد توجه دستگاه قضایی قرار گرفته و دادگستری استان خراسان رضوی نیز در این زمینه تلاش مضاعفی داشته است.
    حجت الاسلام والمسلمین مظفری با تأکید بر لزوم رعایت اصول اخلاقی، شرعی و قانونی در برخورد با مردم گفت: تمامی عناصر فعال در مجموعه قضایی استان مکلفند در حین انجام وظیفه طبق موازین قانونی؛ با مراجعان با کرامت و احترام برخورد نمایند چراکه ما برای ارائه خدمت به مردم و انجام وظیفه در این جایگاه ها قرار گرفته ایم و این مناصب را باید به مثابه یک نعمت بزرگ الهی و یک فرصت تکرار نشدنی برای خدمت به مردم تلقی نماییم.
    رئیس شورای قضایی خراسان رضوی افزود: از مهمترین چیزهایی که در دستگاه قضایی مورد توجه قرار دارد قضاوت عادلانه است هرچند این نگاه هزینه های زیادی نیز برای انسان به دنبال دارد اما انسان باایمان بر سر اصول و ارزشهای متعالی الهی استقامت دارد و قطعاً خداوند متعال نیز در این مسیر به ما کمک خواهد کرد.
    حجت الاسلام والمسلمین مظفری با اشاره به وضعیت عملکرد حوزه های قضایی در سال 97 خاطر نشان کرد: از سال 1393 تاکنون بصورت متوالی شاهد کاهش موجودی پرونده ها و همچنین ارتقاء شاخص ارائه خدمات قضایی به شهروندان محترم بوده ایم که جا دارد از تلاش مضاعف همکاران خدوم قضایی و اداری در تمامی حوزه های قضایی صمیمانه تقدیر نماییم.
     

    تعداد بازدید: 64
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر