اوقات شرعی
 
     
   • طبقه بندی مقالات
   • ارتباط منسجم بین والدین و فرزندان و پیشگیری از اعتیاد

    ارتباط منسجم بین والدین و فرزندان و پیشگیری از اعتیاد

    ارائه شده در
    کلمات کلیدی :
    رحمتی، کارشناس مسائل مذهبی اظهار داشت: اساس پیشگیری از اعتیاد، تعلیم و تربیت ، راهنمایی ، مشورت و ارشاد خانواده‌هاست.

    رحمتی، کارشناس مسائل مذهبی اظهار داشت: اساس پیشگیری از اعتیاد، تعلیم و تربیت ، راهنمایی ، مشورت و ارشاد خانواده‌هاست.

    وی درباره نقش دین و مذهب در پیشگیری از اعتیاد گفت: ترویج ارزشهای دینی و اخلاقی در جامعه، عمل به آموزه های دینی توسط والدین در پیشگیری از اعتیاد جوانان نقش مهمی بر عهده دارد.

    این کارشناس مذهبی اضافه کرد: گسترش برنامه های دینی و مذهبی در جامعه در کاهش آسیبهای اجتماعی خصوصا اعتیاد بسیار مفید است، همچنین با اجرای برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و مذهبی می‌توان آسیب‌های اجتماعی را به نشاط تبدیل کرد.

    رحمتی افزود: خانواده اساسی ترین نقش را در تربیت کودکان بر عهده دارد. همچنین ارتباط صحیح بین والدین و فرزندان در فضای خانواده می‌تواند نقش بسیار مهمی را در پیشگیری از اعتیاد داشته باشد به دلیل اینکه کودکان از بدو تولد از رفتارهای والدین الگو برداری می‌کنند.

    وی ادامه داد: آگاه سازی والدین از مهم ترین بخش های موثر در برنامه پیشگیری از اعتیاد بوده چرا که خانواده اساس بنیان های اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و مذهبی است.

    این کارشناس مذهبی با بیان اینکه نوجوانی زمانی حساس برای پیشگیری از گرایش به مواد مخدر است، گفت: آموزش پیشگیری از اعتیاد باید از دوران کودکی شروع شود و برنامه های خاص برای گروه های سنی کودک و نوجوان در نظر گرفته شود.

    منبع:پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر