اوقات شرعی
 
     
   • طبقه بندی مقالات
   • مصرف دخانیات و الکل، باعث پیری زودرس مغز می‌شود

    مصرف دخانیات و الکل، باعث پیری زودرس مغز می‌شود

    ارائه شده در
    کلمات کلیدی :
    نتایج مطالعه‌ای جدید در آمریکا نشان می‌دهد که مصرف همزمان دخانیات و الکل می‌تواند آسیب‌های زیادی به حافظه، قدرت تفکر، یادآوری، و مهارت حل مسأله وارد کند. به این ترتیب، کاهش ...

    نتایج مطالعه‌ای جدید در آمریکا نشان می‌دهد که مصرف همزمان دخانیات و الکل می‌تواند آسیب‌های زیادی به حافظه، قدرت تفکر، یادآوری، و مهارت حل مسأله وارد کند. به این ترتیب، کاهش توانایی‌های شناختی افرادی که به الکل و دخانیات معتاد هستند، منجر به پیری زودرس مغز آنها می‌شود.
    این مطالعه که بر روی حدود 160 نفر انجام گرفته است، نشان می‌دهد که مصرف همزمان الکل و دخانیات می‌تواند قدرت بازشناسی، مهارت‌های حرکتی، هوش عمومی، قدرت یادگیری، سرعت پردازش مغز، عملکرد دیداری- فضایی، و حافظه‌ی افراد را دچار اختلال کند. این اختلال به مرور زمان می‌تواند از توانایی مغز بکاهد و روند پیر شدن مغز را تسریع کند. به گفته‌ی محققان، ادامه‌ی این روند، علاوه بر ایجاد آسیب‌های دائمی در مغز، می‌تواند زمینه‌ساز بروز بیماری آلزایمر و زوال عقل باشد.
    به گفته‌ی محققان، این موضوع که بسیاری از افراد الکلی، دخانیات نیز مصرف می‌کنند، باعث افزایش اهمیت این مطالعه می‌شود. در واقع، به نظر می‌رسد که مصرف دخانیات، عاملی برای افزایش زیان‌های مواد دیگری مانند الکل است و بنابراین، ترک دخانیات باید در روند ترک الکل یا مواد اعتیادآور دیگر مورد توجه قرار گیرد.
     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر