7°C 
اوقات شرعی
 • یکشنبه،27 اسفند 1396
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 100
    کد: 122543
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۸

    معاون اجتماعی دادگستری خراسان رضوی به میزان خبر داد
    کاهش 29 درصدی طلاق تواقفی در خراسان رضوی

    مرتضوی گفت: با تلاش قضات، کارشناسان، اساتید و مجموعه ای از فرهیختگان و دلسوزان در دستگاه‌های مختلف، شاهد کاهش آمار طلاق توافقی به میزان 29 درصد در بهمن ماه 95 نسبت به مدت مشابه بوده‌ایم.
     معاون اجتماعی دادگستری خراسان رضوی به میزان خبر داد کاهش 29 درصدی طلاق تواقفی در خراسان رضوی

    سید امیر مرتضوی معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به کاهش پدیده طلاق در این استان اشاره کرد و گفت: قوه قضائیه در راستای اجرای وظایف و تکالیف قانونی خود و همچنین منویات مقام معظم رهبری تلاش مجدانه‌ای داشته و یکی از نکاتی که در سال‌های اخیر در دستگاه قضایی بویژه در دادگستری استان خراسان رضوی مورد توجه قرار گرفته بحث طلاق بوده است.

    وی گفت: سیاست دادگستری این استان در زمینه مواجهه با آسیب‌های اجتماعی بویژه بحث طلاق را افزایش آگاهی‌های عمومی نزد زوجین با رویکرد پیشگیری از وقوع اختلافات خانوادگی با هدف کاهش طلاق بوده است.

    این مقام قضایی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در این زمینه خاطر نشان کرد: با تلاش و مساعی قضات، کارشناسان، اساتید و مجموعه ای از فرهیختگان و دلسوزان در دستگاه‌های مختلف، شاهد کاهش آمار طلاق در بهمن ماه 95 نسبت به مدت مشابه بوده‌ایم. بدین معنی که در زمینه طلاق توافقی کاهش 29 درصدی نسبت به مدت مشابه در بهمن ماه 94 داشته‌ایم.

    مرتضوی در زمینه کاهش انواع دیگر طلاق نیز گفت: همچنین در بهمن ماه 95 نسبت به مدت مشابه در سال 94 شاهد کاهش 44 درصدی درخواست طلاق از سوی زوجین و کاهش 56 درصدی صدور گواهی عدم امکان سازش بوده‌ایم.

    معاون اجتماعی دادگستری استان خراسن رضوی صدور سازش قطعی را 18 درصد دانست و گفت: در همین زمینه و با لطف خداوند شاهد سازش قطعی در 1000 پرونده بوده‌ایم.

    وی تضریح کرد: سیاست مجموعه قضایی استان خراسان رضوی همانگونه که گفته شد تلاش در جهت پیشگیری حداکثری از طریق ارائه مشاوره‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف به زوجین و خانواده‌ها بوده و انشاء الله این روند در سال 96 نیز ادامه خواهد یافت. 

    تعداد بازدید: 100
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر